KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11598056
nr 1159 8056
Axel Haartman
(1877-1969), Finland
Oljemålning, Kimito, skärgårdslandskap med segelbåt, signerad, olja på pannå, 48x72
Axel Haartman, finländsk målare född 1877, död 1969.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 29 januari 2018
kl 18:38:01
2.200 kr
2.800 kr
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.600 kr
- Klassiska
29 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska